Транспортно-туристична компанія "Крайс"
Пошук готелів в Болгарії
Наша компанія
 
Контакти
Адреса:

Україна, 58000
м. Чернівці
вул. О. Доброго, 15


Контакти:

Тел.: +38 0372 585034
+38 066 85 99 592
 
Хмільник

Хмільник


Місто Хмільник
– провідний і єдиний радоновий курорт України. Площа міста – 2049,3 га. Місто розташоване у чашовидній улоговині, клімат - помірно-теплий, м’який, без різких коливань температури, сприятливий для організму людини. Висота над рівнем моря становить 250-285 м.
Хмільник – одне з найбільш древніх міст держави. Перша письмова згадка про нього датується 1362 роком. Магдебурзьке право місто отримало в 1448 році. З 1796 року Хмільник мав свій герб, а в 1996 році – через два століття – міською радою офіційно ухвалено цей символ самоврядування і атрибут влади. До нашого часу збереглися історичні пам’ятники минулого: турецька мечеть, збудована в 1534 році, костел, побудований на честь Святої Трійці в 1603 році й реставрований в 1729 році, 4 православних церкви, побудовані в період 1801-1910 рр., палац графа Ксідо – ад’ютанта генерала Стеселя.
Основним лікувальним фактором курорту є мінеральні радонові води. Багаточисельні дослідження, які проводились НДІ курортології і фізіотерапії, Українським НДІ реабілітації і курортології, Вінницьким медичним університетом ім. М.І. Пирогова, встановили, що функціонуючі і нові відкриті джерела мінеральних вод мають високі лікувальні властивості. По гідрогеологічному походженню та іонному складу води деякі джерела в Хмільнику, завдяки своєрідному сполученню розчинених в них компонентів, є унікальними і не мають аналогів серед відомих мінеральних вод.
Другим за значенням лікувальним фактором курорту Хмільник є лікувальна торф’яна грязь Війтівецького родовища. За основними фізико-хімічними і санітарно-бактеріологічними показниками торф’яна грязь Війтівецького родовища відповідає всім вимогам, пред’явленим до лікувальних торфів і рекомендованих до використання з лікувальною метою.

За роки існування курорту, використовуючи значний потенціал природнокліматичних ресурсів, вигідне географічне розташування, санаторно-курортним закладам вдалось створити сучасну діагностично-лікувальну базу, високопрофесійний корпус лікарів та обслуговуючого персоналу, потужне курортне господарство з розвинутою інфраструктурою.

Хмільник як місто-курорт представляють 8 оздоровниць: ТОВ „Санаторій “Поділля” на 610 місць;
дочірнє підприємство ЗАТ ЛОЗПУ “Укрпрофоздоровниця” „Клінічний санаторій “Хмільник” на 840 місць; медичний реабілітаційний центр залізничників ПЗЗ на 400 місць; обласна фізіотерапевтична лікарня на 200 місць; центральний військовий клінічний санаторій “Хмільник” на 450 місць; медичний реабілітаційний центр “Південний Буг” МВС України на 170 місць;
ТОВ “Санаторій “Березовий гай” на 100 місць, санаторій “Візит” (в даний час здійснюється реконструкція).
Щорічно на курорті Хмільник оздоровлюється близько 45 тисяч громадян. Запаси бальнеологічних ресурсів дозволяють щорічно приймати до 80 тисяч громадян.
Слід відмітити важливий факт, що мінеральні радонові води виникають в процесі циркуляції прісних вод в тріщинуватих гранітах українського кристалічного масиву, збагачуючись радоном. і цей процес триває безперервно. Тому відповідно при виконанні умов санітарної охорони всіх трьох зон, розумному та раціональному використанні існуючих запасів мінеральних радонових вод, цей основний унікальний природний ресурс може бути практично невичерпним.

Лікувально-оздоровчі фактори курорту Хмільник є мінеральні радонові води Хмільницького родовища та торф’яні грязі Війтівецького родовища. Мінеральні радонові води Хмільницького родовища формуються при циркуляції підземних вод в гранітах Українського кристалічного масиву, в результаті чого відбувається збагачення води радіоактивним газом – радоном. Радон утворюється під час розчеплення урану в радій, а той в свою чергу розпадається на радон і дочірні продукти. Це є продукт розпаду радію, короткочасно діючий ізотоп (період напіврозпаду — 3,8 доби). Він належить до групи інертних газів. Головний діючий фактор радону — альфа-випромінювання, що має безліч лікувальних властивостей і успішно використовується у лікуванні периферійної нервової системи, опорно-рухового апарату, судинних, гінекологічних та деяких шкіряних захворювань, а також ускладнень після опіків. Під час приймання радонових ванн нестійкі продукти розпаду радону утворюють на шкірі так званий "активний наліт", концентрація якого збільшується навіть під час легких рухів пацієнта у ванні або басейні. Він достатньо міцно фіксується на шкірі і зберігається на ній протягом 2-3 годин. Хворий, перебуваючи у ванні, опромінюється радоном, який проникає крізь шкіру і легені в кров'яний потік. Радонові ванни і лікування у басейнах призначаються залежно від захворювань та загального стану пацієнта. Їх приймають у спеціально обладнаних ванних приміщеннях, де створені оптимальні санітарно-гігієнічні умови, які забезпечують необхідні температуру, вологість й достатній обмін повітря.
Радонові ванни завдяки їх іонізуючому випромінюванню позитивно впливають на центральну нервову систему, перебудовують і врівноважують процеси збудження та гальмування, зменшують больовий синдром і нормалізують сон. Благотворний лікувальний вплив радонових процедур зумовлений їх вираженими протибольовими, антизапальними та заспокійливими властивостями. Під їх впливом наступають позитивні зрушення в роботі серцево-судинної системи: зменшується кількість серцевих скорочень, знижується артеріальний тиск, що створює умови для поліпшення серцевої діяльності у цілому. При захворюваннях периферійних судин радонові ванни дають чудовий терапевтичний ефект.

У останні роки радонові ванни входять у комплекс відновлювального лікування для хворих з травмами опорно-рухового апарату, активно впливають на функції коркових речовин наднирників, стимулюють виділення спеціальних гормонів, що призводить до підвищення захисних сил організму. Для лікування хворих на остеохондроз, який останніми роками називають "хворобою століття", в санаторії з успіхом застосовують підводне витягування хребта у басейні з радоновою водою. Радонові ванни корисні також при лікуванні хворих з порушеним обміном речовин, цукровим діабетом, подагрою, а також при ожирінні. Радонові ванни сприятливо впливають на хворобливо змінені ділянки шкіри, поліпшують їх живлення, сприяють ліквідації запальних явищ. Процедури не тільки легко переносяться хворими, але й пом'якшують впливи інших енергоактивних факторів бальнеотерапії.

Наукові дослідження, проведені на курорті протягом багатьох років, нагромаджений практичний досвід дозволили розробити певні методики лікування радоновими ваннами, які призначають у вигляді лікувальних душів, загальних ванн, напівванн, місцевих ванн (чотирьохкамерних), контрастних ванн, перлинних ванн, хвойних ванн, скипидарних ванн, а також лікування у басейні з комплексом ЛФК.
Радонові ванни також з успіхом використовуються для гінекологічних зрошень і гідромасажу ясен.
В лікувальних дозах (185,0 - 925,0 Бк/дм3) радон не завдає шкоди організму людини, а навпаки, стимулює його захисні сили, поступаючи через шкіру. Для лікувального впливу на курорті Хмільник використовується мінеральна радонова вода, головним лікувальним фактором якої є альфа - випромінювання. Мінералізація такої води не перевищує 2,5 г / дм3. Загальна кількість мінеральної радонової води, яку використовують санаторно - курортні заклади сягає до 1,5 тис. м3 щодоби у вигляді ванн, басейнів, зрошувань. Якісні характеристики мінеральної радонової води: вміст радону, хімічний склад, санітарно – бактеріологічні показники перебувають під постійним контролем.

Торф’яні грязі Війтівецького родовища на основі проведених фізико-хімічних, санітарно-бактеріологічних досліджень, і також використовуються для лікування хворих у вигляді аплікацій, обгортань і т.ін. Вивчення впливу лікувальної грязі на організм людини з метою вдосконалення методик застосування, продовжується.
Оздоровчими факторами курорту Хмільник є помірний м’який клімат з теплою зимою та сонячним літом, чистим прозорим повітрям без вмісту шкідливих викидів, наявністю водойм (річки – Південний Буг, Хвоса та озер) і розташування міста-курорту в зоні змішаного лісового масиву.

Хмільник

Пошук по сайту

Наші партнери
T

Туристична фірма

Ми в мережі
Транспортно-туристическая компания "Крайс"

  Головна :: Акції :: Партнерам :: Про нас :: Гарячі путівки  
Всі права захищені! Дизайн та розробка сайту - компанія "TWEAK"